Poradna

Máte vlastní dotaz? Přeskočte na formulář... Rodičovská dovolená a novela zákona 2019
11.06.2019

Kolik bych musela platit na insolvenci. Jsem matka na rodičovské dovolená a mám po býválém příteli dluhy. Dnes u mě byl exekutor a chce, abych mu každý měsíc poslala částku 1.000,- Kč jinak mi vše sebere. Moc toho nemám,ale nechtěla bych o to přijít.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Zajištěná pohledávka banky nebyla uspokojena v oddlužení v plném rozsahu
25.05.2019

Dobrý den, zajímalo by mne, když pohledávka banky byla v insolvenčním řízení schválena jako zajištěná a nebyla tudíž zařazena do splátkového kalendáře, ale nemovitost se neprodá za jejich přihlášenou cenu jaké kroky banka dále podnikne ?

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Odmítnutí insolvenčního návrhu - opět exekuce
16.05.2019

Dobry den,19.6. mi bylo doruceno ze bylo insolvencni rizeni zastaveno a ze mam 15 dni na odvolani k soudu do Olomouce. Chci se zeptat kdy opet na me muzou exekutori? Dekuji.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Mateřská dovolená - splatila jsem v oddlužení už 30%
15.05.2019

Dobrý den. Potřebovala bych poradit, od 8/2013 jsem v insolvenci, plním ji v podobě splátkové kalendáře. Po dobu 5 let bych splatila 77,8 % svých pohledávek. Vypočítala jsem si, že 30 % splatím cca za 23 měsíců a teď proč píšu. Jsem těhotná a nevím, zda je možné odpuštění dluhu po splacení 30 %?Insolvenčního správce jsem zatím nekontaktovala. Předem děkuji za odpověď.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Soudní řízení po zahájení insolvenčního řízení
09.05.2019

Dobrý den, mám schváleno oddlužení a běží mi 30-ti denní lhůta pro přihlášení pohledávek. Od soudu mi nyní přišel návrh na el. platební rozkaz. Jak se mám zachovat? Děkuji za reakci

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Pomoc s oddlužením okres Ústí nad Orlicí
18.04.2019

Dobrý den pane Mgr Jane Urbane. Chtěl bych si podat žádost o oddlužení (insolvenci) ale nevím jak, pracují jako svářeč kovů u firmy … ve Vysokém Mýtě a celou dobu mi pravidelně jsou prováděny srážky dlužné částky ze mzdy.A mě dlouhý stále rostou,už nevím co stim. Byl bys te tak laskav a poradil co stim. Předem děkuji a s přáním hezkého dne. ………………..

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Důležité informace pro dlužníka
15.04.2019

Dobrý večer,jsem v insolvenci 2 a půl roku.Již když jsem se dostavovala k soudu,byla insolvenční správkyně arogantní Moje insolvenční správkyně mi neodpovídá na dotazy ohledně insolvence.Když bylo něco vyvěšeno na zdi,tak mi vůbec neodpověděla na dotaz.čeho se to týká.Posílala jsem emailem novou adresu,adresa nebyla doručena soudu a tudíž tam je stále stará.Přestěhovala jsem se z Jihočeského kraje do středočeského kraje.Můj dotaz zní je možno změnit insolvenčního správce,když semnou nekomunikuje? Ani netuším na kolik procent platím svě závazky.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Podání návrhu na oddlužení po ukončení insolvence
15.04.2019

Dobrý den, mám za sebou insolvenci. Jenže jsem si nadělal nějaké další dluhy za bydlení. Můžu jít do insolvence znovu?

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Strhnutí platby z účtu v insolvenci
15.04.2019

Dobrý den, Jsem v insolvenci a chci se zeptat, co se stane, když mi přijde platba na účet? Zůstane mi ba úctu nebo se automaticky strhne a pošle insolv. správci? Kamarad z USA mi má poslat 20.000 Kč, které nutně potřebuji a zajímá mě, jestli si peníze budu moci vybrat? Děkuji. Tomáš

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Sňatek v insolvenčním řízení
12.04.2019

Jsem již 2 roky v insolvenci, v současnosti i na mateřské dovolene. Mám již zaplaceno 30% dluhu. Splácím minimální splátku kterou mi insolvenční správce řekl. Můžeme se s přítelem vzít aniž by ti mělo dopad na jeho finance/ výplatu a majetek? Předem děkuji za odpověď

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Cena za vypracování insolvenčního návrhu
11.04.2019

Chtel bych se zeptat. cena za návrh zůstane i po červnu 2019 stejná?

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Kolik mi můžou strhávat v insolvenci
05.04.2019

Dobrý den chtěla bych se zeptat kolik nebo jaká částka z vyplaty by mi měla zůstávat pri insolvenci kdyz jsem samozivitelka a mam dvě děti ted mi sebrali i daně na které asi nemam narok ale chtěla bych vědět jaka částka s dvema detmi by mi měla zustatbyvali pritel ma v insolvenci porad stejnou castku jak je možné ze mě se to meni děkuju za odpověd přeju hezky den vizvariova

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Deponované peníze u mzdové účetní
05.03.2019

Dobrý den mám povoleno udlužení ale stále čekám na poslední přeskumné jednání a tím bych měl být v insolvenci uplně zaveden ale můj dotaz je ten že už čekám asi 5 měsí a mám deponizované peníze u mého zaměstnavatele a chtěl bych aby mi je paní se mzdovky poslala na můj účet s tím že jsem napsal a poprosil svého insolvenčního spravce aby jí informoval a on ji to poslal a napsal tak se stalo ale na mzdovce moc nadšení nebylo říkala až to budu mit uplně schválené tak že potom je na toto nějáká klička to muj dotaz potřebuji ty peníze tak děkuji.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Zablokování účtu
01.03.2019

Dobrý den. V pátek 10.3.2017 jsme s manželkou podali insolvenční návrh, ten den též manželce na účet přišla výplata. V pondělí 13.2. byl účet zablokován v rámci nařízené exekuce. Jak a kdy je možné účet odblokovat v případě, že je již vydáno rozhodnutí o zahájení exekuce ? Díky za odpověď.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Kuchyňská linka v oddlužení při prodeji nemovitosti
28.02.2019

Dobrý den. V únoru loňského roku nám byla schválena insolvence. Mimo jiné byl i stavební spořitelnu podán příkaz ke zpenezeni domu, který jsme u nich měli vzaty na hypotéku. Když jsme dum kupovali, nebylo v něm vůbec nic. Museli jsme si koupit od bojleru pres kuchyňskou linku vše nové. Vzhledem k tomu,ze se jedna o dvoubytovy dum, šlo vše 2x. Nyní nám dum prodávají a my se stehujeme.Opět ale v jiném byte kuchyňská linka není. Co vše si ze svého bývalého domu mohu vzít? Když jsme dělali soupis majetku s firmou,která nám vyřizovala žádosti o oddlužení, linky jsme i se všemi vestavěnými spotřebičem i uvedli. Jedna se tedy o dvě kuch.linky, dvě vestavne trouby, dvě varné desky, dvě myčky a dvě digestore (nejsou pevně spojeny se stavbou, nemají vývod do komína, je filtry). Co vše si tedy mohu a nemohu vzít s sebou? Děkuji za radu.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Vzor žádosti pro výpis exekucí
25.02.2019

Dobrý den, měla bych zájem o insolvenční návrh,ale hodně jsem se stěhovala a nevím už teď, kde dlužím. Mám několik exekuci. Asi 5. Výpis z registru jsem si zatím nežádala.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Prodej auta v insolvenčním řízení
25.02.2019

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Jsem v insolvenci a plním splátkovým kalendářem. V majetku mám zapsané auto z hodnotou 10 000,-. Auto se porouchalo a na opravu nemám. Chci se tedy zeptat, mohu auto někomu darovat, popřípadě zkusit prodat třeba do 5000,-? A kdy o tom mám informovat pana IS a lze to vůbec? Děkuji moc za odpověď.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Insolvenční správce nekomunikuje
24.02.2019

Dobrý den,potřebovala bych radu.Jsem 3 a púl roku v insolvenci.Chci se zeptat zda mohu vyměnit insolvenční správkyni.Správkyně se mnou vůbec nekomunikuje,nevím na kolik procent splácím,zasílala jsem ji novou adresu,adresa nebyla zaslána ani na soud.Rok a půl mi nebylo odvovězeno ani na jeden email.Když se na insolvenčním rejstříku objevilo nové datum a pod datumem nebylo vyvěšeno nic,tak jsem se dotazovala co to je,ani na toto mi nebylo odpovězeno.Bojím se ,když se obrátím na soud,tak mi insolvenční správkyně neudě lá nějaké zle.Již když jsem podávala návrh na soud,tak insolvenční správkyně,když jsem se jí na něco ptala,tak mi odvětila nejsem tu od toho,abych Vám vysvetlovala insolvenční zákon,Dluhy jsem si odnesla z manželství.Po rozvodu jsem dluhy nedělala i přesto přezevšechno mi bylo odebráno auto,kde se věřitel o toto nedomáhal a tím mi insolvenční správkyně zamezila dojíždění do práce.V tý době jsem bydlela na vesnici,kde nejezdili autobusy,ani vlak.Těžko se to vše popisuje.Bojím se jedné věci,že po upynutí 5ti let mi soud sdělí,že jsem třeba platila jen na 29 % a tím nesplním podmínku.Jestli se v tom vyznáte můžete mi pomoci kam se obrátit a zda jde změnit správkyně ? Děkuji moc

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Deponované srážky po zahájení oddlužení
21.02.2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dne 6.2.2019 by byla schválena insolvence splatkovým kalendáře s nižší splátkou. Od doby zahájení řízení mi byla deponovaná mzda z důvodu, že jsem měla exekuci Co bude teď a deponovanymi penězi u zaměstnavatele? Budou vyplaceny mě, nebo budou na něco použity? A dále pokud mám stanovenou výši srážky a budu mít možnost si přivydělat prescasem atd, bude stále srazena ta částka, kterou určil soud? Děkuji

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Rodičovská dovolená a novela zákona 2019
21.02.2019

Dobry vecer, jsem na rodicovske dovolene, pobiram 9500 kc mesicne. Mam dve deti: 1 rok a 3 roky. Ziju u pritele v byte. Je mozne zadat o insolvenci? Celkova vyse dluhu je cca 400 000 kc. Dekuji za informaci.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Výše insolvenční srážky ze mzdy
20.02.2019

Kolik mi muzou sebrat s platu, kdyz mi predtim brali cely rodicak? Mam pid, a dar 2000. V insolvenci 3tim rokem a dluh byl skoro 600.000. Nechaji mi neco nebo to zase vypocitaji na zivotni minimum. Dekuju za odpoved

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Navýšení splátek před ukončením insolvence
14.02.2019

Dobrý den.Asi před půl rokem mě insolvenční správce sdělil splátku asi 11000 kč měsíčně což jsem bez pár korun plnil.Nyní mě splátky navýšil na 31800 kč.Neni možné,že bych za půl roku nezaplatil 140OOO kč.Do konce oddlužení mě zbývá 7 měsíců.Pracuji soboty i neděle abych dluh splatil ale navýšení o 20000 kč je teda dost náročné.Jakým způsobem to mám vyřešit? Děkuji za odpověď. S pozdravem Petr Kohoutek

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Kontrola insolvenčních srážek
29.01.2019

Dobry den manzel je v insolvenci cca rok a pul. Pred pul rokem nastoupil do zamestnani a vyeelava cca 20 000, v rozsudku, ktery odevzdal ucetni je napsano, ze ma idelat srazku, kterou odesle spravkyni spolecne s vyplatnim paskem. Od ucetni nam tedy chodi cca 10 000, ale spravkyne nam posila dalsich cca8000, - podle nas dela srazky spatne. A mela by si uz srazku co jinje poslana nechat na uhrafu dluhu. Bohuzel s nami bekomunikuje, ale mame strach aby z toho potom nebyl problem. Je mozne se treba obratit na soud? Nebo co delat? Dekuji.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Pořízení majetku v průběhu oddlužení
22.01.2019

Dobry den, chtěl bych se zeptat, jsem i s manželkou uz rok v insolvenci, a ted se nám naskytla možnost koupit malí pozemek vedeny jako zahrada za cenu cca 5000kc,tak by mě zajmalo jestly je to nějaký problém když ho na sebe přepisu, ten pozemek nema žádnou hodnotu.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Mám splaceno 30% dluhu, můžu požádat o ukončení?
03.01.2019

Dobrý den chci se zeptat mám insolvence skoro 3roky a minuli rok v desátym měsíci jsem se ptal insolvencni spravkynikolik mám spaceno řekla 33%tak se chci zeptat jestli mužů požádat o prominutí trestu děkuji a jak to mám zazadat

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Oddlužovací novela 60%
25.12.2018

Dobrý den. Jsem v insolvenci od roku 2017 a za rok budu mít zaplacení 60% svého dluhu. Napište prosím, zda podle nového zákona můžu za rok požádat o odpuštění? nebo te se týká jen těm, kteří budou žádat o oddlužení v roce 2019. Děkuji

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Zrušení smlouvy o důchodu v insolvenčním řízení
11.12.2018

Jsme v důchodu, 73 a 75 let. Máme uzavřenou darovací smlouvu pro oddlužení syna. Já jsem po těžkém úrazu /měsíc po uzavření darovací smlouvy/ a pohybuji se o fr. holích, k tomu se přidalo další onemocnění vydám dost peněz za léky a benzín, neboť se veřejnou dopravou pohybovat nemohu. Jeden důchod dáme za bydlení a z druhého platíme 4200 Kč měsíčně. Nyní syn dosahuje v zaměstnání výdělku, který by měl stačit pokrýt veškeré výdaje spojené s oddlužením. Prosím, co mám udělat, abychom mohli tu smlouvu zrušit? Děkuji za odpověď.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Založení nového účtu
25.11.2018

Dobrý den, mám dotaz. 16.10 byl podán návrh na oddluzení, soud stále nerozhodl. Banka mi zneplatnila úvěr a můj účet je v mínusu. 12.11 mi přijde výplata, a já do rozhodnutí musím nějak žít. Lze si nechat poslat výplatu na jiný účet? Dokud nebude rozhodnuto a banka si nepřihlásí pohledávky, bude můj účet v mínusu (takže bych jim vlastně mou výplatou splatil část dluhu, což by mohlo ovlivnit rozhodování, že jsem upřednostnil jednoho z věřitelů, nebo ne?) Děkuji za odpověď.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Prodej nemovitosti v insolvenci pro malý dluh
03.09.2018

Dobrý den , mám na Váš malý dotaz. Již rok platím insolvenci a teď v září platím poslední splátku,měla jsem ji na rok s měsíčně jsem platila 10.000 ,- protože jsem neměla velký dluh. Jenže je to týden , co jsem se dozvěděla, že kvůli jedné pohledávce ,která činí 25 000,- mi chtějí prodat můj byt, který je už zveřejněný na realitním webu za cenu 600 000 Kč. Za prvé mě nikdo neinformoval o tom ,že se vůbec může něco takového stát a neinformoval mě ani můj insol.správce, ba naopak realitní kancelář, které to bylo přidělené. Za druhé toto už na mě zkoušeli přesně loni touhle dobou ,ale nevyšlo jim to. Uklidnovali mě ,že tonic neznamená a že mám vše v pořádku. Vůbec jsem netušila , že tam mám nějakou částku , která do insolvence nezapadá a když už jsem se to dozvěděla, a volala jsem člověku ,který to měl na starost , řekl mi , že se nemám ničeho bát, že vše řádně platím a ted tohle .... Bylo mi řečeno , že věřitel , kterému dlužím dostane z prodeje mého bytu jen těch 25.000 kč a já dostanu zbytek a tak bych se chtěla zeptat , jestli to takhle opravdu funguje ? Na internetu jsem se dočetla , že věřitel sice dostane svojí částku,která mu patří a já ten zbytek ,ale správce dostane nějakou částku také , nějaká procenta z prodeje , tím pádem mi nic nezbyde.Je to pravda ? Děkuji mnohokrát za odpověd

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Oddlužení - manžel má dva příjmy
28.08.2018

Dobrý den,jsme v insolvenci 01/17 máme 1dítě,já pobírám rodičák 7096kč,manžel měl čid 8000kč,a výdělek 11500kč,ted šel manžel ze zdr.důvodů do pid 13500kč a plat 8000kč, kolik by měla být částka pro věřitele?děkuji za odpověd

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Změna zaměstnavatele v oddlužení
25.07.2018

Dobrý den, na konci srpna změním zaměstnavatele(školství) a dostanu se do situace, kdy splátka za září nebude moci býti stržena z účtu nového zaměstnavatele. Mohu ji uhradit osobně? Dotaz jsem vznesla na ins. správkyni, odpovědí mi byla udělena lekce o samostatnosti a výchově dlužníka. Vzhledem k tomu, že celý proces by měl v prosinci 2018 skončit, ráda bych měla vše v pořádku, jako dosud. Děkuji za odpověď i případnou radu.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
učitelka v oddlužení
21.07.2018

Prosím, je překážkou insolvence, když se zajímám o práci na pozici učitelky? Děkuji.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Neprovádění srážek ze mzdy v insolvenci
25.06.2018

v 10mesici 2016 jsem nastoupila do nove prace kde jsem v dotazniku zaškrtla že mám srážky ze mzdy.Jsem v insolvenci.Srážky mi učetní nezačala strhávat,tak jsem si je začala posílat sama.Insolvenční správkyni jsem zaslala smlouvu a platový výměr ale tvrdi mi že to asi neobdržela. Bojim se že i když jsem splatky posilala sama,že mi insolvenci zruši.CHybí mi ještě 22 měsícu dokonce insolvence.Děkuji za radu

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Poplatky za popelnice
12.06.2018

Jsem v insolvenci od loňského roku, musím hradit poplatky za svoz komunálního odpadu za letošní rok?

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Splácení dluhů po záhajení insolvenčního řízení
28.05.2018

Dobry den, potreboval bych se zeptat na zahajeni insolvencniho rizeni. Dne 29.3.2018 byl v insolvencnim rejstriku zverejnen muj insolvencni navrh. Dle vyhlasky byla zapocaty ucinky s tim spojene. Oznamil jsem tuto skutecnost veritelum a banka mi sdelila, ze vymahat pohledavku stale budou do doby nez soud nerozhodle. Dle §111 mam jako dluznik povinost zdrzet se nakladani s majetkovou podstatou a dle obecnych pravidel maji veritele prestat uspokojovat pohledavky mimo insolvencni rizeni. Moc vas prosim o radu, zda opravdu mam od okamziku zahajeni rizeni prestat hradit zavazky? Dekuji. S pozdravem Jan Louda

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Došlá výplata insolvence
27.05.2018

Ctěl jsem se zeptat a snad mi poradíte. Jsem v insolvenci, kolegům přišla dnes výplata,mzda je poslana mému insolvenčnímu správci,kolegove mají stejný účet jako ma spravkyně, tak zda ji to taky dojde dnes nebo je to delší proces? Děkuji

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Exekuce po záhájení oddlužení
25.05.2018

Dobrý den, můj problém nastal, když po oddlužení v SR mi exekutor zablokoval účty. Jedná se o starý dluh ve výši 600.- Kč (úroky z prodlení), celková částka - cca 10 000.- před datem rozhodnutí o oddlužení. Je banka povinná respektovat fakt o oddlužení, nebo musí se pouze řídit exekučním příkazem? Banka odmítá disponibilní zůstatek vydat. Exekutor návrh na zastavení řízení od 5.3.2018 nepostoupil soudu. Děkuji H.G

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Prodej pro zajištěného věřitele
18.05.2018

Dobry den jsme 4roky v insolvenci a v zajistene pohledavce jsme meli rd v hodnote 1800000 dnes se prodal chtel bych se zeptat zda budem platit mene insolvencni splatku nebo stejne mame jeste nekolik veritelu dekuji za info na mail petrkonya@seznam.cz dekuji za laskavost s pranim hezkeho dne Konya

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Dluh OSSZ
01.05.2018

Hezky den, chtela bych jit do oddluzeni, ale mam krome jinych dluhu i dluh (preplatek) za neopravnene pobiranou socialni davku ve vysi temer 100.000 Kc, ktery musim uhradit. Muzu jit s timto dluhem do oddluzeni? Musi se tento dluh uhradit v cele vysi nebo je to stejne jako s ostatnimi dluhy (tedy postaci minimalne 30 %)? Dekuji za Vasi odpoved. Katka

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Vrácení daně v oddlužení
02.03.2018

Dobry den.podavam dan.priznani s vznikl mi preplatek na bonus na dite.ma povinnos fin.urad hlasit memu spravci.dekuji

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Insolvenční návrh na povolení oddlužení po konkursu
28.02.2018

Dobrý den,jsem po insolvenci(ne oddlužení)v dražbě se nám prodal i byt,ve kterém jsme bydlely.A proto,že jsem splnila všechny podmínky insolvence po 4 a půl letech skončila. Ale zase máme exekuci od věřitele,u kterého je můj muž,jako ručitel mé tehdejší půjčky.Můj tehdejší insolv.správce mi poradil,že bychom mohli zkusit oddlužení manželů.Chtěla jsem se zeptat,zda by to šlo. Mé oddlužení(před 4 a půl lety)nedopadlo,protože jsem soudu neposlala potřebné údaje (výpis z trest.rejstříku a odhad nemovitosti)Jak jsem uvedla u soudu bylo to proto,že jsem,tenkrát zašla za právníkem,který mi tvrdil,že se už nedá nic dělat a že mi ta exekuce zústane až do smrti.U soudu mi bylo sděleno,že jsem měla jít za jiným právníkem.Do smrti budu litovat toho,že jsem to neudělala.Mockrát děkuji za odpověd

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Je možné podat návrh na povolení oddlužení bez manžela
25.02.2018

Dobry den.Prosim vas chci pozadat o insolvenci.Ale jsem vdana a nechci do toho zatahovat manzela.Dluhy jsou jen moje.Bydlim druhym mesicem u manzela ake vse je manzelovo ja vlastnim jen auto skoda felicie.Muzu si pozadat o insolvenci aniz bych ublizila nebo nejak ohrozila manzela?Vydelek mam 24000kč.Pohledavky asi kolem 600 000kč.Dekuji za odpoved.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Dávky OSSZ insolvence
15.02.2018

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli dostane žena, která má 3 děti 10 let, 4 roky a 2 roky nějaké dávky sociální podpory, pokud je v insolvenci a to pouze ona, a rozvedla by se s manželem. Děkuji

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Oddlužení prodej pozemku
20.01.2018

Dobry den, muze insolvencni spravce podepsat za mne najemni smlouvu pozemku a muze, v pripade prodeje pozemku, za mne rozhodnout o cene a podepsat za mne prodej? Jsem v insolvenci a dluh splacim...Dekuji mic.M.

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Pracovní úraz v oddlužení
29.12.2017

STAL SE MI PRACOVNÍ ÚRAZ A MÁM POJITSKU V PRÁCI. MUSÍ MŮJ ZAMĚSTNAVATEL BOLESTNÉ ODESLAT ISOLVENČNÍMU SPRÁVCI. LÁĎA CHOCEŇ

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Ručitel v oddlužení
09.12.2017

Dobrý den, mám známou která ručila bývalému manželovi u kontokorentního úvěru v roce 1997 ve výši kolem 30 mil. korun Dlužníkem byl tedy bývalý manžel, ručitelem ona dotyčná. Pán přestal úvěr splácet už před lety, a tak začali peníze vymáhat po ručiteli mé známé - v roce 2001 to bylo z pův. 30 mil. asi 49 mil. přes úroky z prodlení. Dotaz je jednoduchý - může ručitel požádat o oddlužení, v podstatě trpí za dluhy bývalého manžela, který nesplácí, ona nesplácí rovněž, žije na hranici životního minima, protož ví, že všechno co vydělá, jí sebere exekutor, je z toho pro ručitele nějaká cesta ven? Děkuji Mgr. M. Peková

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...
Výživné a jeho navýšení
06.10.2017

Dobrý den,Tak toto je specifický dotaz,jsem v insolvenci od 2016 a stala se taková věc mám nemanželské dítě na dítě jsem 20 let platil nějakou částku domluvenou s matkou 1300kč nic co by mě položilo taková byla dohoda,matka se vdala měla další dítě nechtěl jsem zasahovat do výchovy do teď vše v pořádku,a ejhle nemanželský syn se rozhodl že půjde studovat je mu 20let,já v domění že při podání návrhu na insolvenci to nemusím zadávat jsem toto neudělal měli jsme přece s matkou dítěte dohodu,teď mi vyhrožuje že syn jde na VŠ ať ji přispívám částkou daleko vyšší cca 3000kč,a že pokud tak neučiním tak de facto příjdu o insolvenci atd.,tzn. pod most,jasně tady bych se měl zřejmě obrátit na syna pokud je zletilí,to chápu ale je těžké si promluvit s někým koho jsem viděl 5x za 20 let,ale režie je v tomto případě v matce!Co mám prosím udělat jsem zoufalý :-( P.S. V insolvenci mi vychází že zaplatí cca 38% .

→ klikněte pro zobrazení odpovědi ...

Chcete se nás také na něco zeptat?

Osobní
oddlužení

Adresy pro poskytování poradenství:
Štíty, náměstí Míru 55 - úřední hodiny ve čtvrtek od 8:00 - 14:00
Lanškroun, Purkyňova 101 - úřední hodiny v pondělí - pátek od 7:00 - 16:00

Čas schůzky v Lanškrouně je možné domluvit i v dobu mimo úřední hodiny.

telefon: +420 733 579 000, +420 467 771 118
email: info@urban-ak.cz
Pozor: Osobní schůzku je potřeba mít domluvenu emailem anebo telefonicky.

Úvod O nás Kontakty Oddlužení Kalkulátor Poradna Vzory ke stažení Slovník
copyright © 2017 mgr. jan urban | design jewellphoto | developed by milan schembera